Minta Plays

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. Arthur C. Clarke (1917 – 2008)

Oprah błogosławi ćwierkanie, czyli o Twitterze again

leave a comment »

W piątek amerykańska wyrocznia „od wszystkiego” dołączyła do grona Twitterowców. Wreszcie.

140 liter dla Oprah, wieki zaszczyt dla Twittera. W swoim piątkowym show królowa (bogini?) amerykańskiej telewizji założyła swoje konto na Twitterze. Pod okiem Evana Williamsa, współzałożyciela bijącego rekordy popularności serwisu do mikroblogowania, Oprah wysłała swój pierwszy post : „Hej Twitterowcy! Bardzo dziękuję za ciepłe powitanie. Czuję się naprawdę 21-szo wiecznie”.

Po nieco ponad 24 godzinach profil Oprah miał juź ok 270 tys. followerów. Wśród osób, których wpisy zdecydowała się śledzić sama Pani O znaleźli się m.in.: Larry King, Ellen DeGenneres (aktora, gospodyni talk-show), wspomniany Evan Williams, Shaq („@The_Real_Shaq Dzięki, że jesteś moim twitterowym znajomym. To jest naprawdę cool!”), Demi Moore i Ashton Kutcher.

A propos wymienionego na końcu Kutchera. Piątkowy event w Oprah Winfrey Show zbiegł się z rozstrzygnięciem bezprecenensowego twitterowego pojedynku między Ahtonem Kutcherem (dla tych, którzy rzadko zaglądają do Vivy lub Gali – aktor, obecny partner Demi Moore), a stacją telewizyjną CNN. Istotą wyścigu było to, kto pierwszy dorobi się miliona followerów. Pojedynek był naprawdę emocjonujący – w ciągu ostatniej doby wyścigu szala zwycięstwa przechylala się to na stronę Kutchera, to znów telewizyjnego giganta.

Ostatecznie,w piątek rano polskiego czasu zwycięzcą został Kutcher, prześcigając cnnbrk (konto CNN;nomen omen odkupione od prywatnej osoby, która sama z siebie wrzucała na Twittera newsy z CNN) o ok. 1200 twitterowych dusz.

Żeby było pięknie i po hollywoodzku, w podziękowaniu za pomoc Kutcher, zgodnie z wcześniej daną obietnicą, przekaże 100 tys. dolarów na rzecz jednej z fundacji działającej na rzecz chorych na malarię (jak widać, po komarowym show Billa Gatesa, antymalaryczne działania stały się bardzo trendy wśród amerykańskich celebów).

Oczywście, można spekulować, czy zwycięstwo Kutchera nad starą, dobrą, szanowaną CNN ma jakiekolwiek znacznie i czy jestrzetelne. Osobiście podejrzewam, że część osób, które dołączyło w ostatnim czasie do strony apluks na Twitterze mogło się słabo orientować, kim tak dokładnie jest jego właściciel.

Mimo to, w Wikipedii przy haśle Twittera zostanie dodane, że pierwszym użytkownikiem, który dorobił się miliona followerów był Kutcher. Nie CNN.

@czytelnicy: dobranoc

English, please

Written by Malgosia Minta

20/04/2009 @ 9:41 pm

Napisane w Jedzenie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: