Minta Plays

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. Arthur C. Clarke (1917 – 2008)

I jeszcze trochę nowinek – tym razem od Canona

leave a comment »

Lato powoli się kończy, więc pora pokazywać nowości jesień 2009. Dzisiaj tak uczynił Canon, prezentując po dwa aparaty z kategorii fashion i zoom, następcę G10 (mojego ukochanego) oraz nowe drukarki i kamery.
W rodzinie IXUS pojawiły się modele 120 is i 200 is. 120is może się pochwalić mianem najcieńszego aparatu cyfrowego z szerokokątnym obiektywem 28 mm, 4 krotnym zoomem optycznym, matrycą 12,1 mpx oraz 2,7 calowym wyświetlaczem. 200 is to typowy ładny aparat do torebki (5x zoom optyczny, matryca 12,1 mpx), wyposażony jednak w dotykowym wyświetlacz (video m.in. aparaty Sony).

Miło wśród nowości było zobaczyć PowerShoty z linii S –  bo naprawdę, nie każdemu na świecie potrzebna jest lustrzanka. Model SX120 IS posiada 10 krotny zoom optyczny, a SX20 IS – jak można się domyślić – zoom aż 20 krotny.
Na koniec G11, czyli teoretycznie następca G1o. Może zdziwić, że w tym przypadku producent zdecydował się na zastosowanie matrycy o mniejszej rozdzielczości od tej użytej we wcześniejszym modelu. zamiast 14,7 mpx dostajemy 10,1 mpx. W zamian otrzymujemy większą czułość oraz podwójny system redukcji szumów. Aha, no i obrotowy wyświetlacz 😉

Written by Malgosia Minta

19/08/2009 @ 3:09 pm

Napisane w High Tech

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: