Minta Plays

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. Arthur C. Clarke (1917 – 2008)

Gadżety na Super Bowl

with one comment

Co roku finały Super Bowl, czyli święto futbolu amerykańskiego, ściąga przed ekrany telewizorów dziesiątki milionów widzów. Nie tylko fanów tej dyscypliny sportu (imho jednej z nudniejszych na świecie),a le też fanów reklam. Czas antenowy w przerwach meczu należy do najdroższego w roku, więc nic dziwnego, że największe korporacje starają się przyszykować na ten moment coś szczególnego.
W 1984 r. właśnie podczas przerwy w transmisji Super Bowl Apple wyemitował pamiętną reklamę wyreżyserowaną przez Ridleya Scotta, obwieszczającą premierę nowego Maca. W tym roku – onok reklam samochodów (genialny spot Chryslera) i Coca Coli też nie zabrakło spotów gadżetów .

Udany był spot Motoroli Xoom. Tłumy zunifikowanych postaci z białymi słuchawkami wetkniętymi w uszy to oczywiście nawiązanie do iPada (to paradoks, że gadżet wyprodukowany przez ongiś „elitarną” firmę to dzisiaj „masowy”, najpowszechniej reprezentowany tablet). Proste, nieco ckliwe. Całkiem całkiem. Oby tylko plotki o tym, jakoby tablet w wersji 32 GB miał kosztować aż 800 dol. nie okazały się prawdą – bo wtedy najlepszy spot niewiele pomoże.

Druga gadżetowa reklama dostaje ode mnie duży minus. bardzo duży. jakkolwiek lubię reklamy niestandardowe, łamiące tabu, „nieładne”, ostre na krawędziach i szorstkie i jakkolwiek nie jestem osobą „obrzydliwa”, mdlejąca na widok krwi czy oderwanych kończyn, tak ta reklama po prostu skutecznie zniechęciła mnie do śniadania. Może to case typu: dobry pomysł-zła realizacja. Albo po prostu z gruntu zły pomysł. Nie wiem, co sądzicie?

I na koniec ABSOLUTNIE NAJLEPSZY SPOT tegorocznego Super Bowl. Może niezbyt gadżetowy, ale bardzo geekowy. Jako osoba wychowana na „Gwiezdnych Wojnach” i bawiąca się w dzieciństwie w rycerzy Jedi może jestem mało obiektywna, ale po takiej reklamie aż chce się pójść kupić VW.

[Youtube = http://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0&feature=player_embedded%5D

Written by Malgosia Minta

07/02/2011 @ 9:05 pm

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] już kiedyś wspominałam, lubię ładne reklamy. Ta taka […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: